OWA - dekor > Katalog Produktów > Podłogi drewniane CHÊNE > Podłogi CHÊNE - podłogi z duszą  

Podłogi CHÊNE

to ponadczasowy klasyk, zawsze będą modne i nawet po latach wyglądają szlachetnie a ślady użytkowania tylko dodają im uroku.
poprzedni | nastepny wyświetl wszystkie produkty katalogu

Podłogi CHÊNE - podłogi z duszą

*** NOWOŚĆ ***
Miło nam poinformować że w naszej ofercie znalałzy się deski podłogowe CHÊNE.

Podłogi CHÊNE to ponadczasowy klasyk, zawsze będą modne i nawet po latach wyglądają szlachetnie a ślady użytkowania tylko dodają im uroku.
Deska występuje w wersji strukturyzowanej czyli postarzanej lub gładkiej, pokrytej naturalnym olejem pochodzenia roślinnego lub lakierem, w zależności od upodobań klienta. Strukturyzacja jest to proces, który polega na wybieraniu za pomocą różnego rodzaju szczotek, miękkich słoi drewna, głębokość szczotkowania może być dostosowana do potrzeb klienta. Następnie deska jest pokrywana olejem roślinnym jest więc produktem w pełni naturalnym.

Deska lita CHÊNE występuje w dwóch grubościach 16mm oraz 22mm i trzech szerokościach 120, 140 i 160mm. Dostępna jest również deska o grubości 14mm jest to deska dwuwarstwowa – może być używana przy ogrzewaniu podłogowym, szerokość w których dostępna jest deska to: 130mm, 150mm, 170mm, występuje w wersjach z fazą wzdłużną dwustronną, czterostronną lub bez fazy.

W zależności od potrzeb klienta deska jest dostępna w trzech klasach:

 • Natur – naturalna barwa i struktura drewna, dowolny układ słoi, sęki zdrowe szpilkowe do 3 mm, dopuszczalny błyszcz, niedopuszczalna biel.
 • Rustikal – bardzo urozmaicona struktura i barwa drewna, może wystąpić biel oraz sęki szpilkowe i ołówkowe bez ograniczeń, sęki do 30 mm szpachlowane, naturalne przebarwienia.
 • Antyk – sęki 50 mm i większe, ślady rdzenia, sęki spękane i dziurawe szpachlowane, przebarwienia.

Dokładając wszelkich starań aby sprostać Państwa oczekiwaniom, deska Chene jest dostępna w różnych kolorach:


Classic
– deska pokryta olejem bezbarwnym, dzięki naturalnemu kolorze dębu pozwala zachować poczucie równowagi i harmonii wnosi do wnętrza ciepło, jest polecana dla osób ceniących klasyczne piękno.

Snow
– jest to deska przebielona, jej unikalny kolor sprawia iż podłogi wykończone tą deską stają się niepowtarzalne, polecana szczególnie do nowoczesnych wnętrz.

Matin
– biały przetarty, połączenie bieli z klasycznym kolorem dębu, niecodzienny efekt uwydatnionych słoi drewna w kolorze bieli, przeznaczony do pomieszczeń nowoczesnych ale zachowanych w stylu antycznym.

Ultra
deska w kolorze naturalnego dębu, wyjątkowego charakteru nadają jej drobinki brokatu którymi jest pokryta, co sprawia iż podłoga wykończona tą deską staje się wyjątkowo świetlista, polecana dla osób szczególnie lubiących styl awangardowy.

Smoke
– dąb dymiony, ciemny odcień brązu dający efekt ponadczasowego piękna.

Cherry
– deska ta dzięki czerwonobrązowej barwie jaką posiada ożywia wnętrza a ponadto sprawia wrażenie przytulności, idealnie komponuje się z meblami rystykalnymi.

Opal
– zwany czarnym dębem, ze względu na ciemny odcień tego drewna pomieszczenie staje się ekskluzywnym zwłaszcza w połączeniu z ciężkimi dębowymi meblami.

Espresso
– nasz najnowszy produkt, niepowtarzalny efekt, który podkreśla piękne usłojenie dębu sprawia iż wnętrze nabiera reprezentatywnego wyglądu, polecany do pomieszczeń dziennych, o nowoczesnej aranżacji.

Emerald
– stylowy charakter drewna uzyskany poprzez połączenie popielatego odcienia drewna z lekko bielonymi słojami, sprawia iż jest to deska nieporównywalna z żadną inną deską w całej palecie kolorów.

Royal
– sama nazwa wskazuje na królewski kolor, podłogi wykończone deską Royal nadają wnętrzu prestiżowego charakteru, ciepłe odcienie brązu idealnie komponują się z pastelowymi barwami ścian, zarówno w pomieszczeniach o klasycznym wystroju jak i w nowoczesnych aranżacjach.

Brown
– deska z ciemnym odcieniem brązu ze szczególnie uwydatnionymi słojami, doskonale komponujący się w każdym otoczeniu, podłogi wykończone tą deską sprawiają iż wnętrze staje się przytulne i ciepłe.Dlaczego warto wybrać deskę CHÊNE?

CHÊNE
"deska z duszą" nazwa ta została użyta nie bez powodu, ponieważ nasza podłoga po obróbce na najnowszych maszynach jest wykańczana w dużej mierze ręcznie co nadaje jej za każdym razem jedyny, niepowtarzalny i oryginalny wygląd. Poza tym jest wykonana w całości z naturalnego surowca i zakonserwowana naturalnym olejem pochodzenia roślinnego. Dodaje wnętrzu przytulności i ciepła, a w pomieszczeniach użytkowych jak restauracje, biura czy salony wystawowe nadaje wnętrzu prestiż.

Główne cechy wyróżniające nasze podłogi to:
 • Trwałość, długowieczność - drewno to surowiec od lat stosowany do budowy statków, domów i innych konstrukcji. Odpowiednio zabezpieczone drewno krajowe wytrzymuje na podłodze bez problemu długie dziesięciolecia. W przypadku zużycia czy uszkodzenia elementy wykonane z drewna można wielokrotnie odnawiać. Starcie zużytej warstwy wierzchniej nie osłabia znacząco drewna, dlatego proces ten można stosować wielokrotnie.
 • Ekonomiczność inwestycji - biorąc pod uwagę stosunek różnicy w cenie podłóg drewnianych do ich całkowitego czasu eksploatacji są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. W efekcie dzięki dużej trwałości ich cena w stosunku do lat użytkowania daje dużo lepsze proporcje w porównaniu z wykładzinami, terakotą czy gresem.
 • Walory estetyczne - naturalne podłogi mogą być najpiękniejszą dekoracją wnętrza. Drewno gwarantuje unikatowy wzór usłojenia (niekiedy są to fantastyczne wręcz wzory włókien) - dając gwarancję oryginalnej podłogi.
 • Idealna dla dzieci - podłoga jest miejscem, na którym dzieci spędzają większość dnia we wczesnych etapach swego życia. Warto więc zadbać o to, aby posadzka była bezpiecznym, przyjemnym i zdrowym miejscem ich zabaw. Pod tym względem podłoga drewniana nie ma równych ponieważ jest:
  • elastyczna - deska podłogowa ma naturalne zdolności do absorbowania energii uderzenia; Elastyczność drewna w pewnym stopniu pozwala zapobiegać skutkom upadku, co jest ważne szczególnie dla małych dzieci,
  • ciepła - deska podłogowa jest bardzo dobrym izolatorem termicznym dlatego mamy uczucie „ciepła” przy jej dotyku, a nasza pociecha może bezpiecznie na niej siedzieć, nie narażając się na wychłodzenie czy katar,
  • reguluje wilgotność - naturalna zdolność drewna do pochłaniania wody i oddawania jej w postaci pary, regulują mikroklimat wnętrza szczególnie posadzki olejowane, Dzięki temu dziecko rzadziej się przeziębia.
  • Izolator akustyczny - podłoga drewniana sprzyja tłumieniu hałasów,
  • Antystatyczna - naturalna deska drewniana pozytywnie jonizuje powietrze, redukując w ten sposób negatywne oddziaływanie elektrostatyczne. W ten sposób podłoga także nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci alergicznych i oczywiście ułatwia pielęgnacje podłóg.
 
Podstawowe informacje techniczne:
Klasy: Natur, Rustikal, Antyk
Obróbka: Dodatkowo własny pióro-wpust, faza czterostronna
Grubość: 14 mm ,16 mm ,22 mm
Szerokoś deski litej: 90 mm, 120 mm, 140 mm, 160 mm, 180 mm
Szerokość deski klejonej: 130 mm, 150 mm, 170 mm
Długość deski 14 mm: mix 400 mm -1700 mm
Długość deski 16 mm: mix 400 mm - 1800 mm
Długość deski 22 mm: mix 900 mm - 2400 mm
Wykończenie olej: olej twardy, woskowy "Leinos"
Wykończenie lakier: lakier dwuskładnikowy, poliuretanowy "Clou"
Wielkość fazki: 1 mm - 2 mm w zależności od grubości deski
Wilgotność: 9% +/- 2 %
Pakowanie: deseki 14 mm ,16 mm - po 6 szt.
deski 22 mm po 4 szt. w folii termokurczliwej.